برای یادگیری تخصصی و آکادمیک زبان اول دنیا , نیاز به گذروندن کلاس های پیشرفته و مفیدی مثل آیلتس است. اگر قصد دارید که با دنیا ارتباط برقرار کنید , مهاجرت کنید , سرکار بروید , در سمینار های معتبر جهان شرکت کنید , تحصیل کنید , منابع مختلف را به آسانی مطالعه کنید نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارید.

مدرک آیلتس مدرکی جهانی بوده که شما را در چهار سطح شنیداری  , خواندن , نوشتاری و  مکالمه تقویت می کند . آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون‌های جهان است که در اکثر کشورها و دانشگاه‌ها قابل استفاده است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی در نزدیک به ۱۱۰ کشور دنیا برگزار می‌شود.کلمه‌ی IELTS برگرفته از International English Language Testing System به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است.

نمره بندي اين آزمون از 0 تا 9 سطح را شامل مي‌شود که نمره قبولي براي آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح 5 نمره متوسط و 6 به بالا خوب تلقي مي‌شود. دانشگاه کمبريج Cambridge، دانشگاه آکسفورد Oxford و دانشگاه هاروارد Harvard آيلتس IELTS با حداقل سطح 7 را مي‌پذيرند.

 

مجموعه کتاب‌های  Mindset For IELTS

 برای رسیدن به موفقیت در هر آزمونی اولین ابزار، منابع علمی معتبر و مناسب هستند. آزمون آیلتس نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از منابع کامل و معتبری که می‌تواند شما را برای شرکت و قبولی در آزمون آیلتس آماده کند، مجموعه کتاب‌های Mindset For IELTS هستند.

این مجموعه یکی از منابع خود خوان آزمون آیلتس است که در چهار سطح مختلف مطابق استاندارد CEFR از مبتدی (A2) تا پیشرفته (C1) طراحی شده است و یک مجموعه‌ای کاملی از نمونه سؤالات آزمون آیلتس به همراه موضوعات متنوع می‌باشد که بر روی چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی متمرکز شده‌اند. این مجموعه از 4 جلد کتاب که شامل Foundation و 3 سطح دیگر است، تشکیل شده است و شما را به‌طور کامل با سؤالات آزمون آیلتس آشنا کرده و به شما در کسب نمره بالا در آزمون نهایی و اصلی IELTS کمک می‌کنند. خود خوان بودن آنها مزیتی است که شما را از کتاب های دیگر بی نیاز می کند.

ویژگی‌های برجسته مجموعه کتاب‌های Mindset For IELTS

 • مناسب برای استفاده خود خوان

کتاب خود خوان باید بتواند جایگزین مناسبی برای معلم و کلاس درس باشد. کتاب های Mindset For IELTS با طراحی منحنصر به فرد شان تمرینات بسیار مفیدی همراه با پاسخ دارند که امکان استفاده خودخوان به دانش اموز می دهند.

 • تقویت مهارت‌های شنیداری

مجموعه کتاب‌های Mindset For IELTS علاوه بر کتاب‌های کار یک فایل صوتی هم دارند که داوطلبان با استفاده از آن می‌توانند مهارت‌های شنیداری خود را در تقویت کنند.

 • نمونه سؤالات پرتکرار

این کتاب حاوی مجموعه‌ کاملی از سؤالات و تست‌های پرتکرار آزمون آیلتس به همراه نکات و راهکار آموزشی جهت پاسخگویی صحیح به سؤالات می‌باشد که تمرینات اضافی هم در آن ارائه شده است.

 

 

کدام سطح از مجموعه کتاب‌های Mindset For IELTS برای من مناسب است؟

مجموعه کتاب‌های مایندست فور آیلتس در 4 سطح از مقدماتی تا پیشرفته متناسب با سطح زبان آموزان تنظیم شده‌اند و شامل تمرین‌هایی مشابه آزمون اصلی، تمرین مهارت و استراتژی‌های یادگیری برای کمک به داوطلبان در رسیدن به اهدافشان هستند. هر جلد این مجموعه دارای دروس متنوعی مبتنی بر موضوع می‌باشند و به گونه‌ای طراحی و سازماندهی شده‌اند که داوطلبان را برای دریافت نمره خاصی آماده می‌کنند.

 • اولین جلد این مجموعه، کتاب Mindset for IELTS Foundation است که برای زبان آموزان متقاضی آزمون آیلتس در سطح مبتدی (A2) طراحی شده است. این کتاب  10 درس دارد. موضوعات آن هم شامل فعالیت‌های روزمره، سفر، سرگرمی و غیره می‌باشد و برای حداقل 90 ساعت آموزش طراحی شده است.
 • دومین جلد از کتاب‌های این مجموعه، کتاب Mindset for IELTS 1 است. این سطح از کتاب برای زبان آموزان در سطح B1 و داوطلبانی که می‌خواهند نمره 5/5 را در آزمون آیلتس کسب کنند، مناسب می‌باشد. این کتاب از 8 درس با موضوعات مختلف مانند اوقات فراغت، تحصیلات، مکان‌های مختلف، کار و غیره به همراه تمرین‌های کاربردی برای هر چهار مهارت اصلی تشکیل شده است، همچنین تمریناتی برای تقویت دایره لغات و گرامر نیز در این کتاب گنجانده شده است.
 • سومین جلد , کتاب Mindset for IELTS 2  از مجموعه می باشد. این کتاب برای زبان آموزان در سطح علمی B2 و داوطلبانی که در آزمون آیلتس می‌خواهند نمره 5/6 را کسب کنند، طراحی و ارائه شده است. این کتاب نیز از 8 درس با 8 موضوع مختلف شامل موضوعاتی همچون وسایل نقلیه، سیستم‌های آموزشی، تجارت، مشاغل و غیره تشکیل شده است. موضوعاتی که در این کتاب ارائه شده است جزء موضوعات مهم آیلتس هستند.
 • آخرین جلد ,کتاب Mindset for IELTS 3  از کتاب‌های مجموعه مایندست است که در سطح پیشرفته قرار گرفته است. در جلد آخر این مجموعه سعی شده تا زبان آموزان تمام نکاتی که در کتاب‌های قبلی این مجموعه فرا گرفته‌اند را مرور کرده و بتوانند از آن‌ها در آزمون اصلی نیز استفاده کنند. این کتاب مناسب داوطلبانی است که قصد دارند نمره خود را تا سطح 5/7 برسانند. این کتاب نیز از 8 درس تشکیل شده است که موضوعات مختلفی همچون هنر، علوم مختلف، تجارت، اقتصاد و غیره را در بر می‌گیرد.

 

 

شیوه مطالعه مجموعه کتاب‌های Mindset For IELTS

مجموعه کتاب‌های Mindset For IELTS ترکیبی از محتوای چاپی و آنلاین است که به شما کمک می کند تا با انجام تمرین‌های کلیدی مهارت‌های زبانی خود را ارتقا دهید. هر یک از سطوح این مجموعه از دروس متنوع و مبتنی بر موضوع تشکیل شده‌اند که هر یک از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را به‌طور مساوی پوشش می‌دهند.

برای شروع مطالعه کتاب‌های این مجموعه بهتر است در ابتدا آزمون تعیین سطح بدهید و سپس مطابق با میزان سطح زبان خود یکی از کتاب‌های این مجموعه را انتخاب کنید؛  چون کتاب های mindset for ielets برای آزمون ایلتس هستند لازم است که حداقل اشنایی با زبان انگلیسی داشته باشید و از سطح A2  شروع کنید. ابتدای هر فصل موضوعات درس، اهداف درس و هر آنچه در درس خواهید آموخت به طور مختصر نوشته شده است.

برای خواندن این کتاب ها اصلا استرس نداشته باشید . ویژگی خوب و مثبت کتاب های مایندست این است که فرقی نمی‌کند از کجای کتاب شروع به خواندن کنید و حتماً لازم نیست از اول کتاب شروع کنید. چون سطح تمامی درس‌های ارائه شده در کتاب باهم برابر است و شما می‌توانید هر موضوع یا درسی که دوست دارید را در هرزمانی تمرین و مطالعه کنید.

 

 

درباره انتشارات دانشگاه کمبریج و ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج

یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی که مجموعه کتاب‌های Mindset For IELTS نسبت به دیگر کتاب‌ها دارند، مؤلفان کتاب‌های این مجموعه هستند. این کتاب‌ها توسط انتشارات دانشگاه کمبریج (Cambridge University Press) و طراحان سال‌های پیشین آزمون آیلتس (Cambridge Assessment English) طراحی و منتشر شده‌اند. از آنجایی که آزمون‌های ارائه شده در سطح بین‌المللی همگی از یک ساختار استاندارد پیروی می‌کنند؛ بنابراین مطالعه و حل تمرین‌های کتاب‌هایی که مؤلفانش خود طراح آیلتس هستند به سرعت زبان آموزان را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد و یک گام از سایرین جلو می‌اندازد.

 • انتشارات دانشگاه کمبریج یک ناشر دانشگاهی وابسته به دانشگاه کمبریج است که توسط هنری هشتم در سال 1534 تأسیس و در سالی 1584 وارد بازار نشر شد. مراکز اصلی این ناشر در کمبریج، نیویورک، توکیو، مادرید و غیره قرار دارد.
 • Cambridge Assessment English یا ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج نیز بخشی از دانشگاه کمبریج انگلستان است که در امر تحصیل و آموزش پیشگام است. آزمون‌های شناخته شده و معروف در سراسر جهان توسط این بخش برگزار می‌شود و نتایج آزمون‌های ارائه شده توسط این بخش جزء قابل اعتمادترین نتایج است. بیش از 25000 سازمان در 130 کشور دنیا با تکیه بر آزمون‌های معتبر Cambridge Assessment English توانایی زبان آموزان خود را ارزیابی و اثبات می‌کنند.

 

کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS

کتاب Vocabulary for IELTS در دو سطح متوسطه و پیشرفته طراحی شده است. لغات کتاب بر اساس تحقیقات دانشگاه کمبریج انتخاب شده و به داوطلبین هر دو نوع آزمون آیلتس (Academic و General) توصیه می شود. کتاب اول این مجموعه برای زبان آموزان سطح Intermediate و Upper-Intermediate مناسب است.

 • شامل 25 درس و 5 تست
 • حاوی نکات آموزشی مربوط به اشتباهات رایج
 • نمونه سئوالات آیلتس آکادمیک و جنرال در کلیه مهارتها
 • حاوی نکات کلیدی برای موفقیت در آزمون آیلتس
 • همراه با تکنیکها و استراتژی حفظ کردن لغات انگلیسی
 • همراه با تمرین listening و CD
 • دارای پاسخنامه و قابل استفاده به صورت خودآموز

در انتهای کتاب، لیستی از تمامی کلمات کلیه دروس برای پیدا کردن راحت تر لغات قرار داده شده است. علاوه بر این، متن کلی listening ها نیز برای تمرین بیشتر در اختیار دانش آموز قرار داده شده است. سه درس از کتاب به تدریس نکات مربوط به writing آیلتس آکادمیک و جنرال می پردازد. برخی از مباحث این کتاب شامل effective communication، the energy crisis، the law و… است.

 

کتاب گرامر  Cambridge Grammar for IELTS

کتاب گرامر  Cambridge Grammar for IELTS، کلیه نکات گرامری لازم برای موفقیت در آزمون آیلتس را پوشش داده و همزمان به تقویت مهارت listening نیز میپردازد.‌ این کتاب شامل طیف وسیعی از بخش های آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال شامل reading، writing و listening بوده و توضیحات مفید در مورد قوانین گرامری و همچنین فهرست گرامر از ویژگی های این کتاب است.

 • شامل 25 درس
 • مناسب برای سطح Upper Intermediate
 • شامل grammar glossary
 • همراه با تمرین listening
 • مناسب برای آمادگی امتحان آیلتس