مجموعه کتاب های American English File – امریکن انگلیش فایل

در جهانی به سر می بریم که تسلط به زبان انگلیسی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. گسترش ارتباطات، رشد فناوری و لزوم به روز بودن در حرفه یا رشته ای که داریم بر این موضوع دامن می زند. اما واقعا یادگیری زبان انگلیسی را از کدام کتاب ها باید شروع کرد؟ نحوه انتخاب و خرید کتاب آموزش زبان انگلیسی، این سوالی است که تمام زبان آموزان در اولین گام یادگیری با آن رو به رو می شوند. پیشنهاد ما به شما کتاب های مجموعه امریکن انگلیش فایل است. می پرسید چرا؟ در ادامه می خواهیم این مجموعه کتاب ها را زیر ذره بین قرار دهیم. برایتان از مزایا، ویژگی ها و تمام محتویاتی بگوییم که این کتاب ها را از سایر مجموعه های آموزش زبان متمایز کرده است.

مجموعه American English File، مجموعه کتابی ۶ جلدی برای آموزش زبان انگلیسی آمریکایی است که برای نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است. هر مجموعه شامل یک کتاب دانش‌آموز، یک کتاب کار، فایل‌های صوتی، فایل‌های ویدیویی و نرم‌افزار آموزشی است. علاوه بر این‌ها، کتاب کار و فیلم کوتاه و ویدیوهای آموزشی بیشتری به صورت آنلاین نیز در اختیار زبان‌آموزان قرار گرفته است. انتشارات آکسفورد نسخه دوم این مجموعه را در سال ۲۰۱۳ وارد بازار کرده است. این کتاب برای سطح مبتدی (starter) تا سطح پیشرفته (C۱) طراحی شده است (از A۱ تاC۱) توسط Christina Latham-Koenig و Clive Oxenden نوشته شده است. رویکرد آموزشی کتاب «زبان + انگیزه = فرصت» است. به دلیل وجود دروس واژگان، دستور و تلفظ، زبان‌آموزان قادر خواهند بود پایه خود را از ابتدای کار قوی کنند و قدم به قدم پیش بروند. تنوع زیادی از منابع آنلاین باعث جذابیت و تعامل هرچه بیشتر زبان‌آموز با پروسه یادگیری می‌شود. این کتاب هم مناسب تدریس در کلاس درس و هم مناسب خودخوانی است. لازم به ذکر است که تأکید اصلی این مِتُد تقویت مهارت گفتاری و مکالمه است.

ویژگی‌های اصلی مجموعه American English File

 • پوشش دادن سطح آموزشی از مبتدی تا پیشرفته
 • منابع و محتوای جدید با موضوعاتی نو
 • ویدیوهای مربوط به هر فصل با سناریوهایی شبیه زندگی روزمره
 • آموزش واژگان، دستور و تلفط در هر درس
 • داشتن تمارین آنلاین با قابلیت تصحیح کردن
 • سی دی نرم‌افزار آموزشی حاوی تمرین و برگه‌های امتحانی آماده جهت آزمون و ارزیابی

مشخصات جلدهای کتاب American English File

هر جلد از کتاب‌ها شامل ۱۰ یا ۱۲ درس است که هرکدام از درس‌ها خود به درس A و B تقسیم می‌شود. هرکدام از درس‌های آ و ب شامل دروس واژگان، دستور و تلفظ هستند. قسمت اول هر درس با یک مکالمه یا درس واژگان شروع می‌شود. پس از آموزش واژگان، درسی از دستور زبان است که فقط چند تمرین برای زبان‌آموز ارائه می‌شود و او به بانک دستور زبان در پشت کتاب ارجاع داده می‌شود. در قسمت بانک گرامر، هر درس به صورت جزئی و با جدول و کادر آموزش داده می‌شود. بعد از آن درس واژگان یا گاهی درس مکالمه (Speaking) آورده می‌شود. در قسمت واژگان نیز مشابه دستور زبان، زبان‌آموز به بانک واژگان در انتهای کتاب ارجاع داده می‌شود و در آن قسمت با تصویر و مثال، واژه‌ها آموزش داده می‌شود. واژه‌ها به صورت موضوعی طبقه‌بندی می‌شوند. قسمت بعدی تلفظ است. این کتاب بر تلفظ تأکید زیادی دارد و در هر درس یک نکته تلفظی به زبان‌آموز ارائه می‌شود. قسمت دوم درس با آموزش واژگان آغاز می‌شود و بعد از آن با یک تمرین درک شنیداری، مهارت زبان‌آموز در یادگیری آن واژگان سنجیده می‌شود. درس بعدی دستور زبان است که یا مکمل درس دستور در بخش آ است یا درس جدید ولی مرتبطی با درس اول است. بعد از آن چند تمرین برای آشنایی بیشتر زبان‌آموز با دستور جدید داده می‌شود. سپس یک درس تلفظ دیگر همراه با تمرین‌های شنیداری به زبان‌آموز ارائه می‌شود. بعد از آن درس، نوبت به درس گوش دادن و صحبت کردن می‌رسد که معمولاً با یک یا دو تمرین شنیداری سعی می‌کند مهارت زبان‌آموز را در واژگان و دستور زبان و تلفظ یاد گرفته شده بسنجد. بعد از اتمام این بخش‌ها، درسی به نام انگلیسی کاربردی (Practical English) ارائه می‌شود. در این درس زبان‌آموز باید ویدیوی آموزشی مربوط به هر فصل را تماشا و تمرین‌های صوتی آن را حل کند. این درس هم مانند دو درس قبل، آموزش واژگان (رجوع به بانک واژگان)، تمرین شنیداری و گفتاری دارد. بعد از هر دو درس یک آزمون مرور و بازخوانی در کتاب آماده شده است تا زبان‌آموز بتواند مهارت خود را پله به پله بسنجد و پیش برود.

نقاط قوت کتاب

 • گرافیک بسیار جذاب و تصاویر بسیار زیبا که به زیبایی بصری کتاب افزوده است.
 • داشتن بانک واژگان و بانک دستور زبان که به صورت یک جزوه آماده و نظام‌مند است و یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد کتاب محسوب می‌شود.
 • موضوعات نو و جذاب که کمتر روی آن‌ها کار شده است.
 • داشتن ویدیوهای آموزشی با کیفیت بالا و با موضوعات کاملاً کاربردی
 • تنوع بالای تمرین‌های مهارت شنیداری و نقش مؤثر آن‌ها در تقویت این مهارت در زبان‌آموز
 • تأکید زیاد کتاب روی بعد تلفظ که از مشخصه‌های اصلی این کتاب است.
 • این کتاب برای تقویت مکالمه ایده‌آل است.
 • این مجموعه در سطح‌های بالاتر زبان‌آموز را با انگلیسی محاوره‌ای، اصطلاحات و گفتار روزمره آشنا می‌کند.

نتیجه‌گیری

تمرکز تمام دروس سری کتاب‌های «American English File» بیشتر بر روی سه بخش واژگان، گرامر و تلفظ صحیح لغات است. هر کتاب از مجموعه کتاب ۶ جلدی «American English File» شامل یک کتاب دانش‌آموز، یک کتاب کار، فایل‌های صوتی، فایل‌های ویدیویی و نرم‌افزار آموزشی به اضافه کتاب معلم است. علاوه بر این موارد، کتاب کار و فیلم کوتاه و ویدیوهای آموزشی بیشتری به صورت آنلاین نیز در اختیار زبان‌آموزان قرار گرفته است. تمرکز اصلی این مجموعه بر روی مهارت مکالمه، مهارت شنیداری، تلفظ و گرامر زبان‌آموزان است. دقیقاً همان مهارت‌هایی که زبان آموزان در صدد پیشرفت آن هستند. دوره‌ای کاملاً کاربردی و جامع که با ارائه محتوای ویدئویی و تمرینات آنلاین زبان آموزان را برای رسیدن به تسلط کامل بر زبان انگلیسی کمک می‌کند.

ویژگی های این دوره آموزشی در مرکز آموزش های آنلاین آکادمی آرو

 • به صرفه در هزینه و زمان با کیفیت بالا
 • ارتباط مستقیم و تصویری با زبان آموزان  و معلم در کلاس
 • تدریس در پلتفرم اختصاصی ادوبی کانکت و به روز آموزش زبان
 • پشتیبانی و راهنمایی سریع زبان آموزان
 • مدرک پایان دوره دیجیتالی قابل استعلام از موسسه
 • کلاسهای کاملا تعاملی با محوریت مکالمه
 • کلاسهای هیبرید (آنلاین – آفلاین)
 • ارزیابی منظم با آزمونهای آنلاین
 • دسترسی به فیلم های کلاسهای آنلاین
 • مدرسین کاملا حرفه ای و با تجربه

موارد مورد نیاز برای شرکت در کلاسهای آنلاین

برای شرکت در کلاسهای آنلاین نکات زیر را در نظر داشته باشد.

 1. مجهز بودن به اینترنت پرسرعت (حداقل 1 مگابایت در ثانیه)
 2. مجهز بودن به هندزفری (موبایل) و یا هدست (لپتاپ یا کامپیوتر)
 3. مجهز بودن اندروید 6 به بالا برای گوشیهای اندروید

چنانچه در خصوص این دوره‌های آموزشی سوالاتی در ذهن دارید می‌توانید با شماره  09934889343 و یا 09184592461 با مشاورین ما در تماس باشید.

جزئیات دوره
عنوان دوره American English File
نوع دوره آنلاین
سطح دوره نوجوانان و بزرگسالان
تعداد جلسات 12 جلسه
زمان هر جلسه 75 دقیقه
زمان کل دوره 15 ساعت
هزینه کل دوره آنلاین 250,000 تومان